علت زود انزالی در زنان

علت زود انزالی در زنان
9 خرداد 1403
472 بازدید

زود انزالی زنان به چه علت رخ می ‌دهد؟ شرایط و نحوه انزال زنان و مردان با هم متفاوت است. از همین رو برخی از زنان قبل از اینکه نزدیکی شروع شود و یا در مدت زمان بسیار کم ارضا می ‌شوند. این روی رابطه جنسی و ارتباطات بین زوجین تأثیر منفی می ‌گذارد، چرا […]

زود انزالی زنان به چه علت رخ می ‌دهد؟ شرایط و نحوه انزال زنان و مردان با هم متفاوت است. از همین رو برخی از زنان قبل از اینکه نزدیکی شروع شود و یا در مدت زمان بسیار کم ارضا می ‌شوند. این روی رابطه جنسی و ارتباطات بین زوجین تأثیر منفی می ‌گذارد، چرا که در این شرایط نیاز جنسی مرد به شکلی مناسب برطرف نمی ‌شود و لذت جنسی از رابطه حاصل نمی‌ شود. از این رو زود انزالی در زنان می ‌تواند برای هر دو مشکلاتی را به همراه داشته باشد. آگاهی از علل بروز زود انزالی به شما کمک می‌ کند تا آن‌ ها را کاهش داده و بهترین درمان ‌ها را انتخاب کنید.

زود انزالی در زنان

رابطه جنسی لذت بخش زمانی حاصل می‌ شود که زن و مرد در آن همزمان به ارگاسم برسند؛ زود انزالی از جمله اختلالات کژکاری‌ جنسی محسوب می ‌شود و اثرات سوئی را بر روابط عاطفی زوجین اعمال می ‌کند.
همیشه صحبت از زود انزالی مردان و راهکارهایی برای برطرف شدن آن زیاد است. اما در خصوص زنان کمتر به آن پرداخته شده‌است. با اینکه درصد کمی از زنان به عارضه زود انزالی مبتلا هستند، اما باید به آن پرداخته شود. قبل از اینکه به فکر درمان باشید، لازم است علل این اتفاق را در خود بررسی کنید تا بهترین درمان را انتخاب کنید.

علت زود انزالی در زنان

علت زود انزالی در زنان

علت‌ های بروز زود انزالی در زنان

معمولاً زنان با مشکلی به نام زود انزالی رو به رو نمی‌ شوند، چون به طور معمول زنان دیرتر از مردان از لحاظ جنسی ارضا می ‌شوند. به همین دلیل اگر زنانی با این مشکل دست و پنجه نرم می ‌کنند بهتر است علت آن را بدانند تا بتوانند روی خود کنترل داشته باشند.

تماشای فیلم‌ ها و تصاویر پورن

برخی از زنان تمایل به دیدن فیلم ‌های پورن دارند. این فیلم‌ ها مستقیماً در بخش احساسی افراد تأثیر می ‌گذارد و باعث می‌ شود بخواهند که سریع به نیاز جنسی خود پاسخ دهند. از این رو به خودارضایی روی می ‌آورند و در مدت زمان کوتاهی به اوج هیجان رسیده و زود ارضا می ‌شود.
این موضوع روی رابطه جنسی‌ نیز تأثیر می ‌گذارد و آن حالت، فرد را یاد فیلم ‌های پورن می‌ اندازد و سریع ارضا می‌ شود در حالی که همسرش هنوز به اوج لذت نرسیده است. تماشای بیش از حد فیلم ‌های پورن به مرور زمان تبدیل به اختلال جنسی در فرد می‌ شود و کنترل کردن و درمان آن به شدت سخت می ‌شود.

تنش و استرس از عوامل زود انزالی زنان

استرس عامل هر مشکلی است چه مشکلات روانی و چه مشکلات جسمی و جنسی. این مورد با زودانزالی نیز در ارتباط است. اگر شما در محیط کار تنش ‌های شدیدی را دریافت می ‌کنید و استرس جزء ثابتی از کار شماست، بدانید این روی انزال شما تأثیر می‌ گذارد. هنگامی که در محیط کار استرس دارید می ‌خواهید هر چه زودتر کار را تمام کنید و به منزل بروید. این استرس روی رفتار جنسی شما نیز تأثیر می ‌گذارد. یعنی می‌ خواهید از زمان شروع رابطه جنسی تا اتمام آن این پروسه را سریع ‌تر کنید. به همین دلیل زود، انزال می ‌شوید.

رژیم غذایی نادرست

بسیاری از زنان به رژیم غذایی خود اهمیت نمی ‌دهند. به خصوص کار و مشغولیت ‌های روزانه را بهانه کرده و همیشه با بی کیفیت ‌ترین غذاها از بدن خود پذیرایی می‌ کنند. با فست فودها، نوشیدنی‌ های گازدار، غذاهای فریز شده و… وعده‌ های غذایی خود را پُر می ‌کنند. غذا عامل مهمی در سلامت جسمی، جنسی و به خصوص روحی افراد است. وقتی این سه عامل دچار اختلال شوند روی انزال شما تأثیر مستقیم می‌ گذارد.

علت زود انزالی در زنان

علت زود انزالی در زنان

نارضایتی از شکل و ظاهر بدن از عوامل زود انزالی زنان

برخی از زنان نسبت به اندام و به خصوص اندام ‌های جنسی‌ شان احساس خوبی ندارند و یا ناراضی هستند. حتی برای این موضوع خود را تحت عمل‌ های سخت زیبایی نیز قرار می‌ دهند. نارضایتی از اندام‌ های خود و استرس ناشی از عدم علاقه ‌ی همسر به این اندام‌ ها منجر به بروز زود انزالی زنان می ‌شود.

درمان زود انزالی در زنان

تماشای فیلم‌ های پورن را کنار بگذارید.

اگر با این مشکل رو به رو هستید و این دست از فیلم ‌ها را تماشا می‌ کنید، آن را ترک کرده و سعی کنید در حین رابطه جنسی به فیلم‌ های پورن و تصاویر آن فکر نکنید. ذهن خود را جای دیگری متمرکز کنید. شاید اوایل برایتان سخت باشد اما به مرور زمان هم دیدن این فیلم ‌ها را ترک می ‌کنید و هم زود انزالی از شما دور می ‌شود.

کاهش استرس برای درمان زود انزالی در زنان

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید چه در محیط کار و چه در رابطه جنسی. در محیط کار اگر آرامش داشته باشید کارها را آهسته ‌تر و بدون شتاب انجام می ‌دهید. یادتان باشد رابطه جنسی نیز برای برطرف کردن نیاز جنسی است و این به خاطر لذت بخش بودن آن است که انجام می ‌شود. اگر بتوانید آرامش خود را حفظ کنید در موقع مناسب ارضا می ‌شوید و کیفیت رابطه ‌تان حفظ می‌ شود.

تغذیه مناسب در درمان زود انزالی زنان

اگر نگاهی گذرا به تاریخ و تاریخ پزشکی ایران داشته باشیم، این دست از مشکلات یعنی زودانزالی به ندرت در کتاب‌ ها دیده می ‌شود، چون در آن زمان تغذیه بشر نسبت به زمان حال سالم ‌تر بوده و همین مورد در بهداشت روانی و جنسی آنان تأثیر گذاشته است. خوردن نوشیدنی ‌های گازدار به دلیل وجود مقدار بیش از اندازه شکر روی ذهن شما تأثیر می ‌گذارد و باعث می‌ شود تنش‌ هایی را در خود احساس کنید و به جای لذت بردن از رابطه جنسی، سریع ارضا شوید.
به تغذیه خود به طور جدی اهمیت بدهید، این موردی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. سعی کنید از مواد غذایی اُرگانیک و تازه استفاده کنید تا هم جسم سالمی داشته باشید و هم با این دست از مشکلات یعنی زود انزالی رو به رو نشوید.

علت زود انزالی در زنان

علت زود انزالی در زنان

بدن خود را دوست بدارید

از روش‌های درمان زود انزالی زنان این است که افکار خود را تغییر دهید. اندام هیچ زنی شبیه زن دیگر نیست هر چقدر هم سعی کنید نمی‌ توانید خود را به عکس زنانی که روی جلد مجلات هستند نزدیک کنید. هر کسی زیبایی ‌های خاص خود را دارد که غیرقابل کپی کردن است. اگر اندام خود را دوست داشته باشید، طرف مقابل شما هم آن را دوست خواهد داشت. بدن هر انسان و هر زنی محترم است و باید مورد ارزش قرار گیرد.
اما تا وقتی خودتان آن را نپذیرید، نباید انتظار داشته باشید که دیگران نظر مثبتی نسبت به اندام شما داشته باشند. پس به جای فکر و خیال در این مورد خود را دوست داشته باشید و برای اندام جنسی خود احترام قائل شوید. سعی کنید تمرکز خود را روی کیفیت رابطه جنسی قرار دهید نه اینکه بخواهید سریع به انتهای آن برسید.

مشاوره جنسی در درمان زود انزالی زنان

بیشتر مشکلاتی که باعث می ‌شود زنان زود انزالی را تجربه کنند، داشتن اندیشه اشتباه در مورد خودشان و رابطه جنسی است. مشکلات روانی در این خصوص بیشترین نقش را دارند. برای اینکه بتوانید این مشکلات را حل کنید باید از نظرات مشاوران خِبره در این رابطه استفاده کنید. البته اولین قدم را باید خودتان بردارید، یعنی بخواهید که این تغییر اتفاق بیفتد و نسبت به رفع زود انزالی مشتاق باشید، در این صورت می ‌توانید آن را درمان کنید. در این زمینه مشاوره جنسی شما را در انتخاب بهترین روش ‌های درمان زود انزالی و یادگیری تکنیک‌ های افزایش کیفیت رابطه جنسی یاری می ‌دهد.