شامپو نیکسترین

شامپو نیکسترین
24 فروردین 1403
477 بازدید

در این مقاله به توضیح وویژگی های برخی از شامپوهای ضد شپش میپردازیم؛ نقد و بررسی شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو در صورت دچار شدن شپش موی سر گزینه بسیار مناسبی است. این شامپو فاقد ترکیبات شیمیایی حشره کش و ارگانوفسفر بوده و هیچ گونه آسیبی به موهای […]

در این مقاله به توضیح وویژگی های برخی از شامپوهای ضد شپش میپردازیم؛

نقد و بررسی شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو

شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو در صورت دچار شدن شپش موی سر گزینه بسیار مناسبی است. این شامپو فاقد ترکیبات شیمیایی حشره کش و ارگانوفسفر بوده و هیچ گونه آسیبی به موهای شما وارد نمی ‌کند. این محصول علاوه بر مسدود کردن منافذ تنفسی شپش، پوست را دهیدراته و خشک می ‌کند و در نهایت سبب خفگی و از بین رفتن شپش می ‌شود. شامپو گیلارانکو از آلوگی مجدد موی تحت درمان به شپش نیز جلوگیری می ‌کند. این محصول درمان قطعی شپش سر بوده با یک بار استفاده تاثیرگذار خواهد بود.

ویژگی های شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو

همراه با شانه دانه ریز
درمان شپش سر
فاقد ترکیبات شیمیایی

شامپو نیکسترین 1 درصد همراه با شانه
داروی خط اول در درمان شپش سر

شامپو نیکسترین

شامپو نیکسترین

موارد مصرف
شامپو نیکسترین حاوی پرمترین بعنوان داروی خط اول برای درمان آلودگی ناشی از شپش سر انسانی بکار برده می شود.

مقدار و نحوه مصرف
معمولا مصرف یکباراز این دارو برای بیماران مبتلا به شپش سر تقریبا در تمامی موارد نتیجه درمانی مثبت دارد. هنگام استفاده از این دارو به هیچ وجه از درمان های سنتی مانند استفاده از سرکه و … بدلیل احتمال کاهش اثر دارو استفاده نگردد. ضمنا مصرف این دارو در انسان کمترین حد سمیت را نسبت به سایر فرآورده های مشابه دارد.

روش مصرف شامپو نیکسترین ۱ درصد پرمترین گیلارانکو

ابتدا باید موها را با یک شامپوی درمین (بدون نرم کننده و حالت دهنده) به خوبی بشویید و سپس موها را به خوبی آب کشیده و تا حدی که فقط آب موها گرفته شود، خشک نمایید. آنگاه مقدار کافی از شامپو نیکسترین (پرمترین) (برای موهای بلند شامپوی کامل، برای موهای متوسط 4/3 شامپوو برای موهای کوتاه از نصف شامپو) روی موهای نم دار بدون استفاده از آب اضافی استفاده نمایید، تمام موها و پوست سربه خوبی به شامپو آغشته شود و اجازه دهید 10 دقیقه در همان حالت باقی بماند سپس موها را شسته و بخوبی آب بکشید. تا 2 روز از شستن موها خودداری کنید. اگر پس از یک هفته شپش زنده در موی سر مشاهده شد، درمان تکرار شود.

نحوه شانه کردن

موهای سر را به چند قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را طبق روش زیر شانه نمایید.
ابتدا موی سر را با شانه معمولی شـانه کنید تـا موها صاف و گره مو باز شود. سپس از شانه دندانه ریز موجود در بسته بندی به روش زیر برای جدا کردن تخم شپش و شپش های مرده استفاده کنید. نوک شانه دندانه ریز را به سمت خود گرفته و مقداری از مو را از کف سر به صورتی که شانه ابتدا چسبیده به کف سر باشد، به سمت انتهای مو شانه نمایید. بعد از هر بـار شانه کردن با دستمال کاغذی شپش ها را از شانه جدا کنید و دستمـال کاغذی را در کیسه پلاستیکی بریزید. مـوهای شانه شده را بـا یککلیپس از قسمت های شانه نشده جدا نموده و قسمت های دیگر مـو را به همین ترتیب تـا شانه شدن تمامی موها ادامه دهید. سپس کلیپس ها را جـدا نموده و مجددا موها را با آب گرم شستشو دهید.

قیمت شامپو نیکسترین

قیمت شامپو نیکسترین

نکات قابل توصیه

قبل از مصرف فراورده را به خوبی تکان دهید .
تمام لباس ها، ملحفه ها و حوله های بیمار باید با آب داغ شسته و یا با اسپری ویژه البسه درمین آغشته گردد.
تمامی افراد خانواده فرد مبتلا نیز همزمان باید درمان گردند.
برای جلوگیری از گسترش آلودگی، شانه و برس را نیز با شامپو پرمترین بشویید.
از تماس دارو با چشم و دهان خودداری گردد.
از مصرف شامپو پرمترین بطور معمولی و مرتب اجتناب شود.
این دارو برای استعمال خارجی است.
دور از دسترس اطفال نگهداری گردد.
از مصرف دارو روی زخم های باز، خراشیدگی و بریدگی ها اجتناب گردد.

هشدار مصرف

هر چند عارضه جانبی خاصی در اثر مصرف این شامپو گزارش نشده است، با این حال برخی از افراد ممکن است با علائمی از جمله احساس گزش، سوزش، اریتم و یا راش مواجه شوند.
توصیه می شود در دوران بارداری از شامپو نیکسترین ضد شپش پرمترین گیلارانکو استفاده نشود، با این حال در صورت نیاز شدید به استفاده از این شامپو، بانوان باردار می توانند نهایتا 2 بار در تمام طول بارداری خود از محصول استفاده نمایند.
در صورتی که یکی از اعضای خانواده دچار شپش سر شد لازم است تا فرایند درمان برای تمامی اعضای خانواده صورت گرفته و ضمنا لباس ها، ملحفه ها، حوله و تمامی وسایل فرد مبتلا به شپش باید با آب داغ و ترکیبات از بین برنده شپش شسته شوند.

عوارض جانبی

هر دارو به موازات اثرات درمانی خوداثرات جانبی را نیز به همراه دارد که تمامی عوارض به یک باره در یک فرد ظاهر نمی شود. احساس سوزش، گزش، اریتم و راش ممکن است ظاهر شود.
مصرف در بارداری : در صورت نیاز مبرم، استفاده از دارو حداکثر دوبار در تمام طول آبستنی و شیر دهی مجاز می باشد.
مصرف در کودکان : در کودکان کوچکتر از 2 ماه سن مصرف نگردد.

روش نگهداری

محصول را در محیطی خشک و خنک (دمای بین 15 الی 25 درجه)، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.
پس از مصرف درب محصول را به خوبی ببندید.

شوره سر چیست؟

شوره سر به دانه‌ های سفید و خشک پوست گفته می ‌شود که در زمان شانه زدن، روی لباس و شانه‌ های شما می ‌ریزد. این دانه‌ ها ضرری ندارد اما سبب خارش شده و گاهی اوقات عاملی برای خجالت کشیدن هستند. شوره هیچ ربطی به میزان شستن موها نداشته و به پوست سر مربوط می ‌شود. لازم به ذکر است که علت اصلی شوره سر، خشکی پوست نیست. سلول‌ های روی پوست رشد کرده و به سرعت می ‌میرند و شوره را به وجود می ‌آورند. به همین دلیل نمی‌ توان به طور کامل آن ‌ها را از بین برد و از روی پوست سر برداشت.
شامپو نیکسترین ضد شپش پرمترین گیلارانکو به عنوان یکی از شامپوهای تخصصی رفع شوره سر دارای شانه دانه ریز بوده و بدون داشتن هر گونه ترکیبات شیمیایی حشره کش و ارگانوفسفر می تواند در رفع شوره و شپش سر کمک کند.