شامپو شپش سریتا

شامپو شپش سریتا
20 فروردین 1401
492 بازدید

شپش موی سر حشرات کوچک بدون بالی هستند که در میان موهای سر انسان‌ها زندگی کرده و از خون کف سر آن ‌ها تغذیه می ‌کنند. شپش موی سر مشکل شایعی در میان انسان ‌ها به خصوص کودکان است و به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شده و انتشار پیدا می ‌کند. شپش […]

شپش موی سر حشرات کوچک بدون بالی هستند که در میان موهای سر انسان‌ها زندگی کرده و از خون کف سر آن ‌ها تغذیه می ‌کنند. شپش موی سر مشکل شایعی در میان انسان ‌ها به خصوص کودکان است و به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شده و انتشار پیدا می ‌کند. شپش به رنگ قهوه‌ ای متمایل به زرد و یا تقریباً خاکستری و به اندازه ‌ی دانه‌ های موجود بر روی توت فرنگی است. شپش، ماده‌ ی چسبنده‌ ای را تولید می‌ کند که در نهایت باعث چسبیدن تخم شپش به ریشه‌ مو خواهد شد.
شپش نشانه ‌ی کثیفی یا بهداشت نامناسب نیست و طول موها در افزایش یا کاهش خطر ابتلا به شپش تاثیری ندارد. این حشرات به دلیل تماس نزدیک با فرد یا حیوان مبتلا به وجود می آید.

چگونگی تشخیص شپش از شوره سر

شپش به آسانی با شوره سر اشتباه گرفته می ‌شود، و این یک مشکل بسیار رایج است. شپش هجوم موقت حشرات است، درحالی که شوره سر یک عارضه ‌ی پوستی مزمن است.
شوره سر که با نام “درماتیت سبورئیک” نیز شناخته می شود، یک عارضه ‌ی پوستی است که در آن لایه فوقانی پوست با سرعت زیاد ریزش می ‌کند. این ریزش باعث خشک شدن، پوسته پوسته شدن و خارش پوست سر می شود. افرادی که شوره‌ ی سر دارند، ممکن است فلس یا پوسته‌ هایی را روی لباس خود مشاهده کنند.
شپش‌ ها انگل‌ هایی هستند که روی پوست سر زندگی کرده و از خون انسان تغذیه می‌ کنند و باعث خارش شدید پوست سر می ‌شوند. شپش سر بیماری خاصی ایجاد نمی کند، اما بسیار مسری است. تماس نزدیک با سر یا مو و بدن فردی که شپش دارد می ‌تواند باعث گسترش شپش‌ ها شود. پس باید از استفاده از برس مشترک یا بغل کردن اجتناب کرد.

شامپو شپش سریتا

شامپو شپش سریتا

نشانه ‌ها و علائم شپش عبارتند از

خارش شدید پوست سر
خراشیدن مداوم سر
به وجود آمدن نقاط قرمز رنگ به دلیل خارش زیاد
تخم های شپش به صورت دانه های کنجد لابه لای موها دیده می شوند.
نقاط سیاه رنگ که همان حشره بالغ هستند بر روی پوست یا موی سر

شامپو سریتا شپش

شامپو سریتا شپش

شامپو لایس فری سریتا

کلید موفقیت در درمان شپش سر و رهایی از آن، مهار چرخه زندگی این انگل است. بدین منظور شامپو و لوسیون ضد شپش سریتا با دارا بودن مواد موثره گیاهی و طبیعی و به یاری مکانیزم های کارآمد، باعث مرگ شپش و نابودی تخم های آن می شود. پک ضد شپش سریتا از ترکیبات طبیعی و گیاهی تشکیل شده است و برخلاف بسیاری از ترکیبات ضد شپش موجود در بازار، سمیتی برای انسان ندارد. ترکیبات گیاهی موجود در محصولات ضد شپش کشنده و دور کننده شپش، ضد باکتری و ضد قارچ بوده که در درمان شپش بسیار سودمند است. همچنین این ترکیبات منافذ تنفسی در شپش را مسدود کرده، که به موجب آن در تنفس شپش اختلال ایجاد می شود که موجب مرگ شپش و تخم آن می شود. محصولات لایس فری سریتا با رطوبت رسانی موثر به رفع پوسته ریزی در محل گزش شپش کمک کرده و همچنین خارش ناشی از گزش شپش را برطرف می کند.

ویژگی ها و خواص شامپو ضد شپش لایس فری سریتا

پاکسازی آلودگی موی سر ناشی از شپش
جداسازی کامل تخم شپش از موها
حاوی ترکیبات گیاهی و غیر سمی
بهبود خارش و التهاب ناشی از گزش شپش
ممانعت از اتصال تخم شپش به تار مو
مناسب برای انواع مو

نحوه مصرف شامپو لایس فری سریتا

ابتدا لوسیون را به فاصله تقریبی ده سانتی متر از سر نگهداشته و با دقت بر روی موی خشک خود به گونه ای اسپری کنید که لوسیون را به خوبی تمام نقاط پوست و موی سر از ریشه تا نوک موی شما را آغشته کند. همزمان با اسپری نمودن، موها را به خوبی شانه کنید، این امر در جدا شدن شپش و تخم های آن از مو و پوست سر شما نقش مهمی دارد. اجازه دهید مدت زمان پانزده دقیقه لوسیون بر روی موها و پوست سر شما باقی بماند و در طول این مدت، موهای خود را بصورت پیوسته شانه نمائید. سپس موهای خود را با شامپو لایس فری سریتا بشوئید. شامپو را بطور مستقیم بر روی پوست سر بریزید. حداقل به میزان دو برابر در مقایسه با مقدار طبیعی شستشوی مو، از شامپو استفاده کنید. شامپو را روی موها و پوست سر پخش کرده و به خوبی مالش دهید تا خوب کف کند. کف شامپو را در مناطق پشت سر، گردن و پشت گوش ها نیز پخش کنید. اجازه دهید شامپو به مدت ۱۵ دقیقه بر روی سر شما باقی بماند و در طول این مدت، موهای خود را بصورت پیوسته شانه نمائید. به منظور اجتناب از انتشار آلودگی، شانه را بعد از هر بار استفاده حتما با آب داغ و صابون بشوئید. پس از آن موهای خود را با آب ولرم بشوئید. همزمان با شستن سر با شامپو، موهای خود را شانه کنید. قبل از خشک کردن موها با حوله نیز موهای خود را شانه کنید.

هشدار ها و موارد قابل توجه

شامپو لایس فری سریتا تنها به منظور استعمال خارجی است.
در محیطی خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.
از تماس با چشم، داخل بینی، گوش و دهان خودداری کنید. و در صورت تماس شامپو با چشم ها، آن ها را به كمك آب، شستشو دهيد.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
زنان شیرده و حامله، قبل از استفاده از شامپو با پزشک خود مشورت کنند.
از این شامپو برای کودکان زیر یکسال استفاده نکنید.

ترکیبات شامپو ضد شپش لایس فری سریتا

کوکامیدو پروپیل بتائین ۳۰%، سدیم لوریل اتر سولفات ۷۰%، سدیم لوریل اتر سولفات صدفی ۲۵% ، کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید % ۸۴ ، پیپرونیل بوتوکساید، پلی سوربات ۲۰، فنوکسی اتانول، عصاره پیرتروم، روغن اسطوخودوس، عصاره آلوئه ورا، دی ام دی ام هایدانتوئین، اسانس، رنگ کد۱۵۹۸۵، آب دیونیزه .

شامپو سریتا شپش

شامپو سریتا شپش

ترکیبات موثر شامپو ضد شپش لایس فری سریتا

پیرتروم : پیرتروم گیاهی است با خاصیت حشره کشی، به طور طبیعی که موارد استعمال آن هم درمنزل وهم در کشاورزی معمول می باشد. ماده حشره کشی این گیاه از سر شاخه های گل خشک شده دریافت می شود.
پیپرونیل بوتوکساید : ضد شپش، یک سینرژیست است که آنزیم ‌های خاص متابولیک را درون پشه‌ ها مهار می کند.
آلوئه ورا : نرم کننده
روغن اسطوخودوس : ضد میکروب و کم به از بین بردن شپش سر