تغییر رنگ بدنه ماشین لباسشویی

تغییر رنگ بدنه ماشین لباسشویی
18 آبان 1402
1798 بازدید

همان گونه که می دانید، بسیاری از لوازم برقی و یا همان لوازم خانگی، رنگ سفید دارند. اغلب وسایل برقی سفید رنگ در خانه شما، ممکن است بعد از چند صباحی به علت قرار گرفتن در معرض نور، مواد غذایی، چربی و دیگر موارد موجود در آشپزخانه، اندک اندک یک لایه زرد رنگ روی آنها […]

همان گونه که می دانید، بسیاری از لوازم برقی و یا همان لوازم خانگی، رنگ سفید دارند. اغلب وسایل برقی سفید رنگ در خانه شما، ممکن است بعد از چند صباحی به علت قرار گرفتن در معرض نور، مواد غذایی، چربی و دیگر موارد موجود در آشپزخانه، اندک اندک یک لایه زرد رنگ روی آنها قرار گیرد(مثل زرد شدن درب یخچال). زرد شدن لوازم خانگی سفید یک امر طبیعی بوده و اگر چه این موضوع به عملکرد دستگاه شما هیچ ارتباطی ندارد، ولی در هر صورت ظاهر نا خوشایندی به دستگاه شما می‌دهد که مثلا زرد شدن درب یخچال یا زرد شدن ماشین لباسشویی سبب می‌گردد که این لوازم خانگی شما بسیار قدیمی و زشت جلوه نماید.

ترکیب طلایی برای تمیز کردن وسایل سفیدرنگ

به منظور رفع نمودن زردی لوازم خانگی سفید رنگ نظیر ماشین لباس شویی، یخچال، آب میوه گیری و … ترکیبی که از نصف پیمانه مایع سفید کننده و نصف پیمانه جوش شیرین و چهار پیمانه آب گرم تشکیل شده است را به وسیله‌ی اسفنج بر روی سطحی که دچار این مشکل شده بکشید، بعد از اینکه 10 دقیقه از این حالت گذشت محل مورد نظر را آبکشی نموده و یا حتی الامکان توسط دستمال مرطوب تمیز نمایید.

پس از دستمال کشیدن بخش خارجی و دیواره‌های وسایل برقی زرد شده توسط دستمال مرطوب، با استفاده از پنبه آغشته به الکل صنعتی آن را براق و تمیز نمایید. این امکان نیز وجود دارد که قسمتی از آب میوه گیری که قابلیت شستشو دارد پس از استفاده مکرر از آن رنگ زرد به خود گرفته باشد. در صورتی که می‌خواهید از این موضوع رهایی یابید، نصف فنجان مایع سفید کننده و یک چهارم فنجان جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب گرم را با یکدیگر ترکیب نموده و توسط اسفنج بخش‌های مد نظر را بسابید.

تغییر رنگ بدنه ماشین لباسشویی

تغییر رنگ بدنه ماشین لباسشویی

فراموش نکنید که برای تمیز کردن تلویزیون بایستی حتما در ابتدا آن را خاموش کنید. سپس می توانید با استفاده از یک دستمال خشک، گرد و غبار روی آن را بزدایید. هم چنین می توانید توسط پنبه آغشته به محلول آب و الکل مانتیور را پاک کنید. این امر باعث پاک شدن لکه های چربی دست و اثر انگشت روی آن می گردد. حتما دتق کنید که دستمال حوله ای و پرزدار استفاده نکنید. برای تمیز کردن بخشی از تلویزیون که غیر شیشه ای است، می توانید از پارافین مایع استفاده کنید. سپس با یک دستمال خشک چربی اضافه را پاک کرده تا کاملا تمیز و زیبا شود.

زرد شدن یخچال

زرد شدن یخچال

تمیز نمودن یخچال به وسیله‌ی جوش شیرین

علت زرد شدن داخل یخچال

علت زرد شدن داخل یخچال

جهت تمیز نمودن یخچال نخست تمام وسایل موجود در آن را تخلیه نمایید و مواد غذایی که زمان زیادی از تاریخ تولید آن می‌گذرد، را دور ریخته و استفاده نکنید. بعد از آن بر روی یک پارچه‌ی نم دار مقدار اندکی جوش شیرین بریزید و کناره‌های یخچال خود را به وسیله‌ی آن تمیز کنید. جوش شیرین موجب می‌شود لکه‌ها از کناره‌های یخچال کاملاً پاک شوند و کف یخچال نیز تمیز خواهد شد. جوش شیرین هم چنین بوی بدی که در یخچالتان وجود دارد را نیز بر طرف می‌نماید. در هر صورت و به هر وسیله جوش شیرین می‌تواند در تمیز نمودن منزلتان شما را یاری رساند.