پاك كردن حنا از روي دست

پاك كردن حنا از روي دست
17 آبان 1402
1397 بازدید

پاک کردن حنا از روی پوست، کاری بسیار ساده بوده و روش های مختلفی دارد. این در حالی است که شواهد نشان می دهد که افراد بسیاری به علت همین ترس از پاک شدن حنا، از کشیدن طراحی های زیبای حنا روی دست اجتناب نموده اند. بایستی دانست که حنا، در حقیقت ماده ای گیاهی […]

پاک کردن حنا از روی پوست، کاری بسیار ساده بوده و روش های مختلفی دارد. این در حالی است که شواهد نشان می دهد که افراد بسیاری به علت همین ترس از پاک شدن حنا، از کشیدن طراحی های زیبای حنا روی دست اجتناب نموده اند.

پاك كردن حنا از روي دست

پاك كردن حنا از روي دست

بایستی دانست که حنا، در حقیقت ماده ای گیاهی است که از دیرباز برای زینت به کار گرفته می شده و طبیعی است که راه های بسیار فراوان و متنوعی برای پاک کردن آن یافت شده است. در این نوشتار سعی می کنیم که راه هایی که آسان تر و البته قابل دسترس تر هستند را برای شما تشریح نماییم. پس با ما همراه باشید:

1- استفاده از محلول آب و نمک

یکی از متداول ترین روش ها برای پاک کردن حنا از روی پوست، استفاده از محلول آب و نمک است. برای این منظور، کافی است که در یک کاسه بزرگ مقداری آب ریخته و اندکی نمک دریایی در آن حل نمایید. سپس برای مدت 15 تا 20 دقیقه دست های خود را در کاسه بگذارید.

با تکرار این روش در عرض چندین روز، نقش حنا به صورت کامل از روی پوست پاک خواهد شد.

گفتنی است که نمک، ماده ای است که برای پاک نمودن نقش حنا از روی پوست بسیار مناسب است. با این حال باید مراقب خشک شدن پوست دستتان توسط این محلول باشید، چرا که استفاده مداوم از آن سبب خشک شدن پوست دست خواهد شد. برای جلوگیری از این عارضه، می توانید پس از استفاده از محلول، به دستانتان مرطوب کننده بزنید.

محلول پاک کننده حنا

محلول پاک کننده حنا

2- لایه برداری با اسکراب

اگر در جستجوی یافتن راه حلی برای پاک کردن فوری حنا هستید، لایه برداری از پوست یکی از بهترین گزینه ها برای این کار خواهد بود.

برای این منظور، کافی است که روزانه در حدود 3 تا 4 دقیقه پوستی که روی آن حنا گذاشته اید را با یک اسکراب به آرامی ماساژ دهید. دانه های موجود در اسکراب برای از بین بردن رنگی که حنای روی پوست ایجاد نموده است، عملکردی فوق العاده دارند.

از بین بردن رنگ حنا هندی مشکی از روی پوست

از بین بردن رنگ حنا هندی مشکی از روی پوست

3- شستشو با آب گرم

استفاده از آب گرم برای پاک کردن حنا از روی دست، به عنوان یکی از ساده ترین راه ها برای این امر شناخته می شود. برای این منظور کافی است که در یک کاسه بزرگ، مقداری آب گرم ریخته و در حدود 20 دقیقه دستانتان را در آن غوطه ور سازید. همین طور که دستانتان در آب گرم غوطه ور است، با یک لیف نرم پوست دست خود را ماساژ دهید.

این روش سنتی، برای پاک کردن حنا از روی پوست بسیار عالی و نسبتا سریع است. چرا که آب گرم سبب شل شدن ذرات حنایی می شود که روی پوست رنگ ایجاد نموده اند. در این زمینه، فقط بایستی مواظب باشید که آب گرم پوستتان را تحریک نکند و هم چنین دمای این آب، در آن حدی بالا نباشد که موجب سوختن پوست دستتان گردد. پس از شستشو نیز حتما از کرم نرم کننده و مرطوب کننده استفاده نمایید.

پاك كردن تاتو حنا

پاك كردن تاتو حنا

4- ماساژ با استفاده از روغن زیتون

چگونه حنا را پاک کنیم

چگونه حنا را پاک کنیم

روغن زیتون، یک امولسیون کننده برای مواد مختلف بوده و قابلیت حل کردن ذرات حنا را در خود دارا است. به همین جهت استفاده از روغن زیتون، به عنوان یکی از بهترین راه های پاک کردن حنا از پوست شناخته می گردد.

برای این منظور نیز می بایست مقداری از این روغن را روی پوست چکانده و با استفاده از یک گلوله پنبه ای، به قدری پوست را با روغن زیتون ماساژ دهید تا روغن زیتون به صورت کامل جذب پوست گردد. با تکرار این عمل برای چندین مرتبه در روز، خیلی زود نقش حنا از روی پوست پاک خواهد شد.

5- لیمو

پاک کردن حنا

پاک کردن حنا

لیمو و عصاره اش، از خواص سفیدکنندگی عالی و طبیعی برخوردار بوده که می توانند در پاک کردن نقش حنا از پوست شما، به شما کمک شایانی نماید.

برای استفاده از لیمو نیز دو راه وجود دارد. یکی این که لیمو را نصف کرده و آن را از قسمت برش خورده روی پوست گذاشته و ماساژ دهید. راه دوم نیز این است که مقداری آب داخل یک کاسه ریخته و دست خود را در آن فرو نموده و عصاره آب و لیمو را در آن بچکانید. با انجام این کار برای یک یا دو بار در روز، به سادگی می توانید حنا را از روی پوست پاک کنید.

نکته: در این روش باید دقت کنید که هیچ خراشی روی پوست شما وجود نداشته باشد. در غیر این صورت با مالیدن لیمو روی پوست خود سبب تحریک و سوزش پوست خود خواهید شد.

6- خمیردندان

چگونه حنا را از روی دست پاک کنیم

چگونه حنا را از روی دست پاک کنیم

حتما می دانید که خمیردندان برای پاک کردن لکه های سمج مثل پلاک های دندانی یا لک های روی جواهرات کاربرد دارد. شما می توانید از خمیردندان برای پاک کردن نقش حنا از روی پوست نیز استفاده کنید. برای این منظور، کافی است که مقدار قابل توجهی حنا روی پوست مالیده و اجازه خشک شدن به آن دهید. سپس پوست را آنقدر بسایید که خمیردندان از آن جدا شود.

این روش یکی از جالب ترین روش ها برای پاک کردن حنا است که بسیار موثر است. با این همه اگر این روش یک بار جواب نداد، می توانید این پروسه را چندین بار تکرار فرمایید.

7- جوش شیرین

پاك كردن رنگ حنا از روي پوست صورت

پاك كردن رنگ حنا از روي پوست صورت

جوش شیرین همانند لیمو، یکی از مواد سفیدکننده طبیعی بوده که برای پاک نمودن حنا از روی پوست بسیار مناسب است.

برای استفاده از آن، کافی است که مقداری جوش شیرین را با اندکی آب لیمو مخلوط نموده تا یک خمیر مناسب ایجاد گردد. سپس این خمیر را تا زمانی که خشک گردد، روی پوست می مالید. در مرحله بعد به کمک یک لیف آن را به شکل دورانی ماساژ داده و با آب گرم می شویید و خشک می نمایید. اگر لازم شد، باز هم این عمل را تکرار می نمایید.

8- محلول هیدروژن پراکساید

روش پاك كردن حنا از روي پوست

روش پاك كردن حنا از روي پوست

این محلول از طریق داروخانه ها قابل تهیه است. هیدروژن پراکساید نیز همانند مواد قبلی، برای سفید نمودن بسیاری از لک ها مثل زردی دندان ها به کار رفته و در اینجا برای پاک سازی نقش حنا، می تواند نقش بسزایی را ایفا نماید.

برای استفاده از آن نیز کافی است که اندکی از این محلول را با پنبه به پوست خود مالیده و ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه می توانید آن را بشویید. البته فراموش نکنید که این محلول، ممکن است که روی همه نوع پوست جواب ندهد.