شستن کفش اسکیچرز در ماشین لباسشویی

شستن کفش اسکیچرز در ماشین لباسشویی
9 آذر 1402
1498 بازدید

کفش های کتانی زیبایی خاص و منحصربه فردی داشته و امروزه در تابستان و زمستان از آن ها استفاده می شود. با این حال در نگهداری و حفظ آنها باید کوشا بود. چرا که این کفش ها اگر خوب نگهداری نشوند، آن زیبایی و جذابیت اولیه را نداشته و حتی شما را بسیار بد نشان […]

کفش های کتانی زیبایی خاص و منحصربه فردی داشته و امروزه در تابستان و زمستان از آن ها استفاده می شود. با این حال در نگهداری و حفظ آنها باید کوشا بود. چرا که این کفش ها اگر خوب نگهداری نشوند، آن زیبایی و جذابیت اولیه را نداشته و حتی شما را بسیار بد نشان خواهند داد. حالت کفش های کتانی نیز به این صورت است که در طول زمان خاک در این کفش ها نفوذ نموده و بایستی هرچندوقت یکبار آن ها را تمیز نمود.

نحوه شستن کفش اسپرت نیز بسیار مهم است. برای تمیز نمودن این کفش ها در آموزش گام به گام زیر یعنی آموزش شستن کفش در ماشین لباسشویی و شستن کفش اسکیچرز با ما همراه باشید:

گام اول شستن کفش در ماشین لباسشویی : جدا کردن بند کفش ها

نخست در روش شستن کفش اسپرت در اول کار باید کفش کلا به دو بخش تقسیم شود و از این رو حتما بند ها را جدا می کنیم . اگر چندماه بند کفش های خود را تمیز نکرده باشید ، خواهید دید که در هنگام شستشو این بندها به شدت خاک می دهند.

شستن کفش اسکیچرز در ماشین لباسشویی

شستن کفش اسکیچرز در ماشین لباسشویی

گام دوم: شست و شو یا تمیز کردن بند ها

برای شست و شوی آن ها می توانید آن ها را به کمک پودر لباسشویی خودتان به سرعت زیر آب بشویید. هم چنین ، شما می توانید به کمک یک مسواک کهنه خیس مطابق شکل زیر این عمل را انجام دهید.

شستن کفش اسکیچرز

شستن کفش اسکیچرز

گام سوم: تمیز کردن کثیفی های داخل کفش

معمولا با کمی رفت و آمد شما ، داخل کفش خاک گرفته و این خاک داخل کفش تثبیت می شود . این خاک در بسیاری از موارد باعث میخچه پا می شود و تا جایی که دکتر هم پیشنهاد به تعویض کفش می کند . پس اگر می خواهید از میخچه در امان باشید ، سعی کنید که با یک مسواک خیس خاک داخل کفش را پاک کنید.

نحوه شستن کفش اسکیچرز

نحوه شستن کفش اسکیچرز

گام چهارم: پاک کردن خاک تثبیت شده در درز های کفش

در داخل درزهای کفش ، مثلا دور کفش به مرور زمان خاک رفته و تثبیت می شود ، به گونه ای که خاک تثبیت شده به سادگی قابلیت پاک شدن نداشته و باید با فشار مسواک خیس بر روی آن این خاک ها خارج شود.

شستن کتانی با دست

شستن کتانی با دست

گام پنجم: کفش ها را داخل کیسه شست و شو قرار دهید.

متاسفانه این مورد نکته ای است که بسیاری در شستن کفش اسکیچرز به آن دقت نمی کنند . یادتان نرود وقتی قرار است چیزهای مثل کیف و کفش و … در لباسشویی بیندازیم ، آن ها را حتما داخل کیسه شست و شو قرار دهیم . چرا که هر کفشی ممکن است یک قسمت فلزی یا یک زیپ یا هر چیز دیگری داشته باشد که این ها در طول عملیات شست و شو به شدت به دیواره لباسشویی می خورد و آسیب هایی جدی هم به لباس شویی و هم به کیف و کفش به بار می آورد. از این رو یادتان نرود که حتما از این کیسه ها از اتوشویی ها تهیه کرده و استفاده نمایید.

نحوه شستن کفش اسپرت

نحوه شستن کفش اسپرت

گام ششم در شستن کتونی : کیسه ای که درون آن کفش قرار دارد را به همراه دو حوله در لباس شویی بگذارید.

فراموش نکنید که اگرچه کفش ها در کیسه ای قرارداده شد، اما همین کیسه ممکن است در چرخش ماشین لباسشویی با شدت به دیواره ها برخورد نموده و سبب وارد شدن خسارت به کفش و ماشین لباسشویی شود.  پس در فرآیند شستن کفش اسکیچرز به شما توصیه می کنیم که دو حوله کهنه پیدا کرده و کیسه را در وسط آن قرار دهید . یادتان نرود که از حوله نو نیز استفاده نکنید و بهتر است که حوله ها کهنه باشند؛ چرا که در این صورت پرز و رنگ حوله ، کفش شما را خراب خواهند نمود.

طریقه شستن کفش در ماشین لباسشویی

طریقه شستن کفش در ماشین لباسشویی

نکته: شستن کتانی با دست

بسیاری ترجیح می دهند که کفش کتانی را با دست بشویند. اگر شما نیز از این دسته هستید، کافی است که در این مرحله به جای ماشین لباسشویی، کیسه را در یک تشت آب قرار داده و سپس طبق مراحل بعدی پودر اضافه کنید و ادامه ماجرا…

اما از سوی دیگر اگر هم کیسه ای ندارید، می توانید آن ها را خودتان با دست کنار هم نگه دارید. منتها به هیچ عنوان کفش را در طول عملیات فشار نداده و تا نزنید. بلکه با حرکت دادن کفش ها در داخل تشت آب گرم، خاک آن را به آب منتقل نمایید.

گام هفتم: کمی مایع شوینده یا پودر لباسشویی اضافه نمایید

در این مرحله از شستن کفش اسپرت در لباسشویی دقت کنید که پودر شما از نوع آنزیم دار و بسیار قوی نباشد ، چرا که در این صورت ، رنگ کفش شما را به کلی از بین خواهد برد.

شستن كتوني در ماشين لباسشويي

شستن كتوني در ماشين لباسشويي

گام هشتم: تنظیم ماشین لباسشویی

در مورد تنظیم ماشین لباسشویی یادتان نرود که تنظیمات شما باید بسیار ملایم باشد ، سعی کنید که آن را روی دمای سرد و سرعت چرخش بسیار کم قرار دهید. چرا که شست و شوی کفش کاری بسیار حساس است .

شستن کتونی

شستن کتونی

گام نهم: درآوردن کفش ها و خشک کردن آن ها

پس از شستن کفش با ماشین لباسشویی, در مورد خشک کردن کفش ها برای این که کفش هایتان خراب نشود باید حتما از هوا برای خشک کردن استفاده شود ، لذا به هیچ عنوان کفش های خود را روی شوفاژ یا خشک کن یا این جور چیزها قرار ندهید چون حالت کلی کفش از بین می رود . هم چنین می توانید برای سریع تر خشک شدن آن ها را در یک حوله پیچیده و در خشک کن قرار دهید . با این حال فراموش نکنید که کفش نباید گرما ببیند چون حالت خود را از دست می دهد و ممکن است چسب آن باز شود.

نحوه شستن کفش

نحوه شستن کفش

 به شما تبریک می گوییم . شما حال با انجام شستن کفش در لباسشویی به شیوه درست، صاحب یک جفت کفش کتانی نو و تمیز هستید !

نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی

نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی