سنگ فرش حیاط

سنگ فرش حیاط
6 آذر 1402
1154 بازدید

وقتی در طبیعت شروع به قدم زدن می کنیم، جدا از زیبایی های اطراف و مناظری که ما را جذب خود می سازند، به سطحی که روی آن راه می رویم نیز دقت می کنیم. طبیعی است که احساس قدم زدن روی خاک و سبزه و سنگ کف حیاط با هم متفاوت است. این امر […]

وقتی در طبیعت شروع به قدم زدن می کنیم، جدا از زیبایی های اطراف و مناظری که ما را جذب خود می سازند، به سطحی که روی آن راه می رویم نیز دقت می کنیم. طبیعی است که احساس قدم زدن روی خاک و سبزه و سنگ کف حیاط با هم متفاوت است. این امر نشان می دهد که استفاده از نوع سنگ کف در حیاط امری بسیار مهم است که باید به آن توجه بشود.

سنگ کف حیاط یکی از بخش هایی است که کم تر کسی به آن توجه کرده و شاید علتش هم این است که بسیاری آن را بی اهمیت می پندارند. از این رو ما سعی نمودیم که در این نوشتار به ارائه انواع سنگ کف حیاط پرداخته و در کنار تصاویری که می توانید از آن ها ایده بگیرید، نکاتی را درباره انتخاب سنگ فرش کف حیاط به شکل صحیح و اصولی یادآور گردیم:

سنگ فرش حیاط

سنگ فرش حیاط

از آن جا که هزینه‌ی سنگ فرش نمودن محیط‌های بیرونی بر مبنای نوع مواد و مصالح استفاده شده، طیف و گستره‌ی وسیعی را در بر می‌گیرد، خود به‌تنهایی یک سرمایه گذاری به شمار می‌آید. معمولاً بتن در جا ارزان‌ترین انتخاب است که پیاده سازی آن نیز از بقیه راحت‌تر است، اما آن‌هایی که در مناطقی که سنگ‌هایی مانند گرانیت، سنگ آهک، یا سنگ لوح بسیار است ساکن هستند، این سنگ‌های محلی را می‌توانند با صرف هزینه کم‌تری تهیه نمایند.

سنگ کف حیاط

سنگ کف حیاط

سنگ فرش آجری

سنگ کف باغ

سنگ کف باغ

وزِگی مثبت سنگ فرش آجری این است که مصالح در این حالت به خوبی با هم هماهنگ می شوند. لذا احتمالا به همین دلیل است که از این سنگفرش در کنار چوب و مصالح دیگر استفاده می گردد.

اندازه استاندارد آجر ۱۰ در ۲۰ سانتیمتراست که می‌تواند جهت ایجاد هر طرح زیبایی کاربرد داشته باشد. آجر دارای زنگار مایل به قرمز می‌باشد که به فضا گرما می‌دهد.

کف سازی باغ با سنگ

کف سازی باغ با سنگ

استفاده از گرانیت در سنگ فرش محوطه‌ها و معابر

اگر در معادن منطقه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید سنگ گرانیت یافت می‌شود، از آن می‌توانید به‌صورت یک مصالح ساختمانی محلی و مقاوم استفاده نمایید. در این زمینه نکات زیر قابل توجه است:

  • اول این که گرانیت ماده‌ای گران‌قیمت است، ولی به علت استحکام و ماندگاری فوق‌العاده، ارزش استفاده و کاربرد را دارد.
  • سنگ فرش حیاط منزل توسط سنگ لوح ایده ای عالی است، چرا که سنگ لوح در سردترین محیط‌ها و مناطق نیز توان مقاومت دارد و در گرما و سرما بسیار بادوام بوده و با شرایط وفق می‌گیرد. سنگ لوح در محدوده گسترده‌ای از رنگ‌های غنی از سبز یشمی گرفته تا زغالی وجود دارد. این سنگ یکی از محبوب ترین انواع سنگ برای کف سازی محوطه به شمار می رود.
  • استفاده از سنگ ریزه برای سنگ فرش محوطه بیرونی انتخابی عالی است؛ اگرچه سنگ ریزه باید با یک لبه‌ی صلب محدوده بندی شود تا آن را در احاطه خود قرار دهد.
  • سنگ متلاشی شده را سنگ ریزه می‌گویند که می‌تواند برای معابر و محیط‌هایی به کار رود که قصد دارید برای بیننده هموار و صاف به نظر آیند.
عکس سنگ فرش حیاط

عکس سنگ فرش حیاط

سنگ فرش با سنگ آهک یکی از انواع سنگ کف حیاط

معمولاً سنگ آهک با رنگ‌های کرم مایل به سفید ،سفید، و برخی مواقع نیز سفید مایل به خاکستری موجود می‌باشد. رنگ‌های روشن این سنگ جهت کاربرد در فضاها و مناطق گرم ایده آل می‌باشد، زیرا گرما را انعکاس می‌دهد. هم چنین سنگ آهک به مناطق و فضاهای سبز سایه دار ، روشنایی مناسبی می‌بخشد.

استفاده از تراورتن در سنگ فرش محوطه‌های سبز

تراورتن نسبت به سنگ آهک سخت‌تر بوده و نفوذپذیری کمتری دارد که این موضوع سبب می‌شود مراقبت از آن راحت‌تر باشد. این سنگ به علت رویه‌ی مناسب و دوست داشتنی برای پاهای برهنه، انتخاب شایسته‌ای جهت سنگ فرش فضای کناری استخرها می‌باشد.

انواع سنگ برای کف سازی محوطه

انواع سنگ برای کف سازی محوطه

استفاده از سنگ آبی یا خاکستری در سنگ فرش باغ

سنگ آبی نوعی سنگ ورقه ورقه بوده که در راستای خطوط شکاف خود شکسته می‌شود تا مجلل‌ترین سنگ فرش را برای استفاده در فضای بیرونی و حیاط منزل شما ارائه نماید. برای پیاده سازی طرح منظمی جهت استفاده در پاسیو ، این سنگ به شکل سنگ فرش مستطیلی با ابعاد معین نیز وجود دارد. این سنگ نیز یکی از متداول ترین مصالح به عنوان سنگ حیاط است.

استفاده از کاشی در سنگ فرش حیاط منزل

چون کاشی از رنگ‌هایی روشن و غنی برخوردار می‌باشد، به عنوان سنگ فرش کف حیاط اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جهت کاربرد در محیط‌های گرم انتخاب مناسبی می‌باشد. نگهداری و مراقبت از این مصالح، روش‌های خاص خود را داراست.

سنگ فرش کف حیاط

سنگ فرش کف حیاط

سنگ فرش بتن در جا

همان گونه که می دانید، بتن یکی از مصالح ساختمانی با هزینه کم و نصب و نگهداری فوق العاده است. به همین جهت یکی از بهترین گزینه ها برای سنگ فرش نیز به شمار می رود. با این حال برخی بر این باورند که بتن خیلی ساده است و اصلا زیبا نیست. توجه داشته باشید که روش های فراوانی برای ایجاد بافت، رنگ و الگو و طرح روی بتن وجود دارد. به گونه ای که پس از انجام کار باور نخواهید کرد که با سنگ فرش بتن مواجه هستید. لذا می توانید برای کف فرش حیاط خود روی آن حساب کنید.

نکاتی در رابطه با سنگ فرش بتنی پیش ساخته

این نوع از سنگ فرش‌ها برای آن‌هایی توصیه می‌شود که خواهان ظاهری متنوع هستند اما نمی‌خواهند برای خرید سنگ طبیعی زیاد هزینه کنند. این سنگ فرش‌ها سنگ فرش‌هایی مدولار هستند که در محدوده و بازه‌ی گسترده‌ای از بافت ،رنگ ، اندازه، شکل و طرح موجودند. سیستم‌های مدولار دارای قابلیت نفوذپذیری بوده که به‌جای جاری نمودن آب، آن را ه خود جذب کرده و برای معابر پیاده رو، سواره رو و پاسیوها در محیط خارجی خانه تناسب خوبی دارند.

سنگ ریزه کف حیاط

سنگ ریزه کف حیاط

در ادامه تصاویری دیگر نیز آورده ایم که شما برای انواع سنگ کف حیاط و سنگ فرش باغ خود می توانید از آن ها ایده بگیرید:

سنگ کف ویلا

سنگ کف ویلا

قیمت سنگ کف حیاط ویلا

قیمت سنگ کف حیاط ویلا

سنگ فرش کف باغ

سنگ فرش کف باغ

سنگ ریزه برای کف حیاط

سنگ ریزه برای کف حیاط

انواع سنگ فرش

انواع سنگ فرش

سنگ کف حیاط ویلا

سنگ کف حیاط ویلا

سنگ برای کف باغ

سنگ برای کف باغ

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

انواع سنگ برای کف حیاط

انواع سنگ برای کف حیاط