رابطه زناشویی

رابطه زناشویی
27 اسفند 1402
464 بازدید

در این مقاله قصد داریم به توضیح مناسب ترین زمان ها برای برقراری رابطه جنسی بپردازیم؛ رابطه ی جنسی در صبح صبح یکی از زمان های مناسب برای داشتن رابطه زناشویی است. در واقع در ساعات آغازین روز، علاوه بر انرژی بیشتر، میزان ترشح هورمون تستسترون (هورمون جنسی مردان) و اکسی توسین (هورمون عاطفی زنان) […]

در این مقاله قصد داریم به توضیح مناسب ترین زمان ها برای برقراری رابطه جنسی بپردازیم؛

رابطه ی جنسی در صبح

صبح یکی از زمان های مناسب برای داشتن رابطه زناشویی است. در واقع در ساعات آغازین روز، علاوه بر انرژی بیشتر، میزان ترشح هورمون تستسترون (هورمون جنسی مردان) و اکسی توسین (هورمون عاطفی زنان) نیز افزایش می یابد. این سیکل، باعث ترشح بیشتر هورمون اندروفین و شادی می شود. نتیجه این روند، صمیمیت و وابستگی بیش از پیش همسران است. به همین دلیل داشتن رابطه جنسی در این زمان، توصیه مناسبی برای آغاز یک روز خوب به نظر می رسد.

رابطه زناشویی

رابطه زناشویی

رابطه زناشویی هنگام مریضی و کسالت

با آمیزش جنسی در فصل سرما، از بروز سرماخوردگی جلوگیری کنید. رابطه جنسی به شکلی باورنکردنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. موقع مریضی، با وجود آن که نمی توانید رابطه ای پرهیجان داشته باشید، رابطه جنسی، مکانیسم دفاعی بدن شما را مقاوم خواهد کرد.

رابطه ی جنسی قبل از کنفرانس یا ارائه های حیاتی

یکی از زمان های مناسب برای برقراری رابطه زناشویی قبل از کنفرانس یا سخنرانی های مهم و پر استرس است.
رابطه جنسی باعث آرامش اعصاب، کاهش فشار خون و اضطراب می شود. براساس آمارهای دقیق، کسانی که پیش از سخنرانی خود، رابطه جنسی داشته اند، کمترین میزان اضطراب را تجربه کرده اند.

رابطه زناشویی بعد از بحران های روحی

اگر می خواهید اضطراب و ناراحتی های یک روز سخت کاری را از خود دور کنید، رابطه جنسی با همسرتان بیش از هر چیز به کمکتان می آید. مطالعات نشان می دهد که هیجان ناشی از یک رابطه جنسی گرم و پرشور، روحیه شما را تقویت می کند و اضطراب و ناراحتی تان را از بین می برد. هم چنین در مواقعی که علت عصبانیت شما عواملی جز همسرتان است، رابطه جنسی خشن می تواند باعث تخلیه ی انرژی و آرامش تان شود.

رابطه جنسی بعد از ورزش

یکی از بهترین زمان ها برای داشتن رابطه زناشویی، بعد از ورزش کردن است. هنگام ورزش، ترشح بیشتر هورمون تستسترون، میل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی ایجاد می کند. طی آزمایش هایی که در دانشگاه تگزاس بر روی عکس العمل زنان دوچرخه سوار انجام گرفت، مشخص شد که پس از ۲۰ دقیقه دوچرخه سواری و تحریک با دارو، جریان خون در ناحیه اندام تناسلی آن ها تا ۱۶۹% افزایش یافته است.

رابطه زناشویی بعد از ترس و هیجان زیاد

یکی دیگر از بهترین زمان ها برای برقراری رابطه جنسی، بلافاصله بعد از کارهای پر هیجان و نفس گیر مانند ترن هوایی، پرش بانجی، بندبازی و یا دیدن یک فیلم ترسناک است. براساس مطالعات، با ترشح هورمون آدرنالین (هورمون هیجان) شهوت و میل جنسی افزایش یافته و بدن، عکس العمل بهتری هنگام رابطه نشان می ‌دهد.

رابطه زناشویی

رابطه زناشویی

روش‌ های همراه با دخول

این دسته از روش ‌های آمیزش، مواردی را دربر می‌ گیرند که در آن ها آلت تناسلی مرد یا جسمی شبیه به آن (مثل دیلدو و سایر وسایل مانند آن) وارد واژن، مقعد یا دهان شریک جنسی می‌ شود.

دخول رو در رو

این روش، یکی از معمول ‌ترین، طبیعی ‌ترین و شناخته ‌شده‌ ترین روش ‌های آمیزش است که بسیاری آن را انجام می‌ دهند و بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و به‌صورت تاق‌ باز در زیر قرار گرفته و پاهای خود را به اندازه‌ ای که احساس راحتی کند باز می‌ کند و مرد در میان پاهای زن قرار گرفته و عمل دخول را انجام می ‌دهد. این حالت یکی از راحت ‌ترین حالت آمیزش است و به‌علت افقی قرار گرفتن مهبل یا بدن زن و جهت آلت مرد ورود و خروج به آسانی انجام می‌ گیرد و دخول کامل است و جهت کامل‌ تر داخل‌ شدن آلت مرد پاهای خم‌ شدهٔ زن بر روی شکم تا می ‌شود در این‌ صورت آلت زن کاملاً در معرض دید مرد قرار می‌ گیرد و تماس آلت مرد با دیواره مهبل نیز تأمین می ‌شود ضمناً مرد از روبه‌ رو به سینه‌ ها و صورت و بدن زن جهت تحریک بیشتر دسترسی کامل دارد. روش یاد شده پذیرفته‌ ترین روش در آدمیان است.
در این حالت بهتر است که هر از چند گاهی مرد، تمام بدن خود را با بدن زن تماس بدهد، ولی در این میان توجه لازم به توانایی جسمی زن داشته باشد که باعث فشار و تنگی نفس زن نشود. در صورتی که مرد دو دست خود را به صورت عمودی در طرفین سینهٔ زن روی زمین قرار دهد که وزن بدن را تحمل کند، فعالیت جنسی از کیفیت بهتری برخوردار می‌ شود به این علت که زن آزادی عمل و امکان تحرک بیشتری داشته و البته حس لامسه زن هم به دلیل تماس قسمت‌ های بالای قسمت زنانگی با بدن مرد تحریک می ‌شود و همچنین تنگی نفس در زن به وجود نمی‌ آید.

فعالیت‌های جانبی

یکی از بهترین کارهای جانبی در این نوع آمیزش نوازش کردن و بوسیدن زن است. زن نیز می ‌تواند با نشان دادن علاقه به نوازش شدن و به بوسیده شدن و کمک به حرکات بالا و پایین مرد و کشیدن نفس‌های عمیق و با احساس، مرد را تحریک کند. میزان لذت جنسی در این وضعیت ۷۰٪ برای مرد و ۳۰٪ برای زن است.

دوران بارداری

برای دوران بارداری می‌ توان از این روش استفاده کرد ولی باید توجه داشت که برای جلوگیری از وارد شدن فشار به شکم و بچه، پاهای زن نباید زیاد باز شوند یا بالا برده شوند و همچنین بهترین حالت این هست که پاهای زن به صورت باز بر روی ران‌ های مرد قرار گیرد و مرد به صورت نشسته که پاهایش در اطراف زن قرار دارد یا به صورت ایستاده در صورتی که زن در لبه تخت دراز کشیده‌ است، عمل دخول را انجام دهد.

روش های کناری

به این روش آمیزش، اصطلاحاً پهلو به پهلو نیز گفته می ‌شود. در این حالت هم مرد و هم زن به پهلو خوابیده و عمل دخول را انجام می‌ دهند. البته می‌ شود حالت اول را به این حالت پیوند زد، یعنی به همان صورت که مرد روی زن قرار گرفته بود دوتایی به پهلو بخوابند.
در مورد نحوهٔ قرار گرفتن دست و پاها، بهتر است که آن را به‌عهدهٔ زن گذاشته تا به هر صورتی که راحت‌ تر است، آن ‌گونه انتخاب کند. در این حالت از آنجایی که اکثر نقاط بدن مرد و زن با یکدیگر در تماس خواهند بود، لذت بیشتری عاید طرفین می ‌شود. این حالت از آنجا که زن متحمل فشار زیادی نمی ‌شود و آزادی عمل مناسبتری دارا خواهد بود، در بین خانم‌ ها طرفداران زیادی دارد. همچنین این روش یکی از روش‌ های مناسب برای دوران بارداری است.

موارد تکمیلی روش

در این روش به‌علت کم‌ شدن حرکت بدن در زن و مرد برای بهبود بخشیدن به کیفیت آمیزش جنسی نوازش، بوسه و مالش بدن زوج مقابل پیشنهاد می‌ شود و مرد در موارد تکمیلی روش، می ‌تواند گردن و لاله گوش زن را ببوسد و با دست آزاد ماساژ سینهٔ زن را انجام دهد و زن با دست آزاد خود می ‌تواند باسن و ران مرد را نوازش کند.

روش دخول از پشت

این روش از جمله حالات طبیعی و رایج است و اصولاً در تمام حیوانات و پستانداران این حالت دیده می‌ شود. در این روش زن روی شکم دراز می‌ کشد و سپس پاها را روی شکم جمع می‌کند و باسن در این صورت کمی بالاتر قرار می ‌گیرد و مرد از پشت در حالت نشسته یا ایستاده دخول می‌ کند. در این حالت شکم مرد کاملاً با باسن زن تماس پیدا می ‌کند، ولی به علت قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن دخول کامل ممکن نیست.
این روش را معمولاً برای رفع خستگی بدنی در حین آمیزش پیشنهاد می ‌کنند. به علت اینکه زن کنترلی در انجام فعالیت جنسی ندارد برای افزایش لذت جنسی برای زن، حرکت‌ های مکمل مانند در آغوش گرفتن زن، بوسیدن، نوازش کردن، مالش سینه ‌ها، مالش کلیتوریس توسط مرد یا خوردن پیشنهاد می‌ شود.
برای استفاده از این روش در زمان بارداری زن باید کف زمین خم شده و تمام قسمت‌ های سینه و دستان خود را روی زمین بگذارد به ‌طوری‌که هیچ فشاری بر شکمش وارد نشود. در این حالت بهتر است چند بالش نرم در زیر شکم و سینه زن قرار گیرد تا فشار کمتری بر زن وارد شود. در این روش مرد توانایی ورود و خروج کنترل شده آلتش را دارد.

آسیب ‌ها

این روش از جمله روش ‌های کم آسیب آمیزش جنسی است ولی باید به این نکته توجه کرد که در صورتی که زاویه بدن مرد بالاتر یا پایین‌ تر از زن قرار گیرد احتمال ورود هوا به درون مهبل و ایجاد لخته خون و عوارض حاصل از حرکت لخته خون در بدن زن وجود دارد.

بهترین حالت در این روش

بهترین حالت از نظر آزادی عمل برای مرد و کیفیت رابطه جنسی برای زن به نحوی است که زن بر روی لبه تخت یا سطح بلند نرمی مانند دسته مبل یا لبه میز دراز بکشد به نحوی که بر روی پا ایستاده و شکمش بر روی سطح نرمی قرار گیرد و مرد به صورت ایستاده عمل دخول را انجام دهد.

روش زن سوارکار

در این روش مرد به پشت حالت تاق باز دراز کشیده و زن بر رو قرار گرفته و آلت مرد را در مهبل وارد می‌ کند در این حالت زن می‌ تواند روی مرد دراز بکشد در این صورت طرفین به بیشتر نقاط بدن یکدیگر دسترسی دارند و در حالت دیگر زن در حالی که پاهایش در طرفین مرد قرار دارد بر روی او می ‌نشیند و حرکات افقی یا عمودی انجام می ‌دهد در این حالت کلیتوریس کاملاً با اطراف آلت مردانه تماس دارد و این حالت در مواقعی انجام می‌ گیرد که به دلایلی مرد قادر به انجام حرکات بدنی نباشد یا برای وی مضر باشد. برای مثال در مواقعی که مرد دچار کمر درد است این روش خیلی مفید است. این روش‌ ها برای خانم‌ هایی که جثه بسیار کوچکتری از شریک جنسی خود دارند نیز بسیار مناسب هستند.

درچه مواردی این روش مناسب نیست؟

باید توجه داشت این روش به علت اینکه آلت مرد به ‌طور کامل در مهبل فرومی ‌رود برای موارد زیر پیشنهاد نمی‌ گردد:
برای شب زفاف یا زن‌ هایی که برای بار اول آمیزش دارند
زن ‌های حامله
زن ‌هایی که جثه بزرگ دارند

مشکلات

به علت اینکه فشار حاصل از وزن زن بر روی آلت مرد زیاد است امکان بروز مشکلات زیر وجود دارد:
درصورت نشستن سریع زن بر روی آلت مرد امکان شکستن آلت مرد وجود دارد.
اگر به دلیل هیجانات حاصل از رابطه، این روش به آرامی انجام نشود و زن تمام وزن خود را روی بدن مرد متمرکز کند، باعث پاره شدن مویرگ‌ های موجود در قسمت‌ های پایینی آلت و مثانه مرد می‌ شود که در دراز مدت برای مرد مشکل‌ ساز است.
هنگام آمیزش با زن هایی که جثه بزرگ دارند امکان بروز آسیب‌ های فوق برای مرد بیشتر هست.

مزایا

در این نوع آمیزش زن‌ ها آزادی عمل بیشتری دارند و عمل حرکت آلت در مهبل را در کنترل خود دارند از طرفی چون زاویه مناسبی دارند این امکان را دارند که آلت مرد را به‌ طور کامل داخل مهبل جای دهند. مرد می ‌تواند برای ایجاد لذت بیشتر در زن، سینه ‌ها و کلیتوریس را به آرامی ماساژ دهد.

حالت ضربدر

این حالت نوعی از حالت از پشت به پهلو با این فرق که وقتی مرد به حالت نشسته در میان پاهای زن که به پهلو دراز کشیده قرار گرفت زن و مرد هر دو پاها را به جای اینکه جمع کنند دراز می‌ کنند در این حالت زن و مرد در هم رفته‌ اند یک پای مرد در مقابل و پای دیگر در پشت زن به موازات بدن زن قرار دارد و پاهای زن نیز همچنین طرفین با کشیدن پاهای هم می‌ توانند حرکات دخول را انجام دهند و در این حالت دخول عمقی است و نمی ‌بایست حرکات ناگهانی و ضربه ‌ای انجام گیرد زیرا برای زن ایجاد ناراحتی و درد در ناحیه تخمدان می ‌کند.

روش آمیزش نشسته

این روش جزو روش‌هایی هست که سطح تماس بدن زوج به حداکثر می ‌رسد با وجودی که حرکت و هیجان در فعالیت جنسی کاهش می ‌یابد لذت جنسی از طریق حس لامسه و حرکات مکمل مانند بوسیدن، نوازش کردن، ماساژ دادن تأمین می‌ گردد.

روش ایستاده

این روش برای زوج‌ هایی پیشنهاد می‌ گردد که مرد توانائی بلند کردن زن را داشته باشد و معمولاً به علت فشاری که بر مرد وارد می‌ گردد و همچنین دلهره زن از واژگونی جنبه نمایشی و ایجاد تنوع دارد و لذت چندانی به نسبت روش‌ های دیگر ندارد و برای بهبود کیفیت در این روش نشستن زن بر روی میز یا سطح بلند پیشنهاد می ‌گردد.

دخول مقعدی

آمیزش جنسی مقعدی یا دخول مقعدی نام گونه ای از آمیزش جنسی است که در آن یک آلت مردی یا شبیه آن برآمده وارد مقعد شریک جنسی می‌ شود. روش‌ های مختلفی برای انجام آمیزش مقعدی وجود دارد که در زیر آمده‌ است:
روش سگی : روشی است که طی آن دخول با بیش ‌ترین میزان نفوذ انجام می ‌شود که در صورت بلندی بیش از حد آلت وارد شده به مقعد طرف مقابل می ‌تواند موجب وارد شدن فشار به خم ‌روده فرد شود.
آمیزش جنسی رو در رو : انجام آمیزش مقعدی در حالت رو در رو از دیگر روش‌ های انجام آمیزش مقعدی است.
شیوه قاشقی : روشی که اصطلاحاً به روش ۹۹ نیز شناخته می‌ شود حالتی است که در آن موقعیت دو شریک جنسی، همچون دو قاشقِ درهم ‌قرارگرفته است.
شریک جنسی رو در رو : حالتی است که مرد در زیر و شریک جنسی در زیر قرار می‌ گیرد.